Oratie prof.dr. P.Th.M.G. Liebregts
![]() Prof.dr. Peter Liebregts |
Vrijdag 30 november, 16.15 uur
Poortgebouw, Rijnsburgerweg 10
Prof.dr. Peter Liebregts
Faculteit der Letteren
Hoogleraar in moderne Engelstalige letterkunde in mondiaal perspectief, sinds 1 november 2006
Liebregts (1959) studeerde van 1979 tot 1986 Klassieke taal- en letterkunde aan de Universiteit Utrecht. Gedurende zijn studie was Liebregts student-assistent bij het Klassiek Instituut in Utrecht. Na zijn studie werkte hij twee jaar als leraar Klassieke talen aan het Stedelijk Gymnasium en de Thorbecke Scholengemeenschap in Arnhem. Na een jaar werd hij bovendien toegevoegd docent bij de vakgroep Algemene en vergelijkende literatuur van de Universiteit Utrecht, wat hij ook twee jaar zou blijven doen. Gedurende deze tijd begon zijn Leidse carrière: wederom na een jaar begon hij naast zijn docentfunctie in Utrecht als onderzoeker in 1988 in Leiden.
Liebregts begon in Leiden als NWO-onderzoeker in het project W.B. Yeats and the Classical Tradition. Aan het eind van zijn vierjarige onderzoeksperiode werd hij docent (1991). Daarnaast was hij hij post-doc in het project Ezra Pound and the Greek Tradition, coördinator van het zwaartepunt Literatuur in cultuur-historisch perspectief en coördinator van het Instituut voor Moderne Letterkunde. Twee keer vervulde hij een gastdocentschap aan de Universiteit Utrecht. Sinds september 2004 is hij in Leiden universitair hoofddocent.
Liebregts kreeg tweemaal een NWO-stipendium. Verder was hij winnaar van de Premio Letterario Internazionale 'I Siracusani', III Edizione 1999, sezione internazionale voor het artikel Louis Couperus in Sicilia en voor het stimuleren van culturele contacten tussen Sicilië en Nederland. Ook won hij in 2004 de Ezra Pound Society-prijs voor Ezra Pound and Neoplatonism.
Liebregts houdt zich bezig met postkoloniale literatuur, vooral met de verhouding tussen de voormalige kolonies en de koloniale mogendheid. Een van zijn thema's is cultuur en identiteit. In dit kader zal hij ook zijn onderzoek naar het Nachleben van de klassieke cultuur in de moderne Engelstalige letterkunde continueren.
Zie het interview met Peter Liebregts in Forum der Letteren.
(27 november 2007/SH)

