Opleiding rijkstrainees opnieuw naar Campus Den Haag

Campus Den Haag kan doorgaan met de opleiding van rijkstrainees. De campus verzorgde deze opleiding al sinds 2001 en heeft de opdracht nu opnieuw in de wacht gesleept. Het gaat om contract voor één jaar met een optie op jaarlijkse verlenging tot 2011. Opdrachtgever is het ministerie van Binnenlandse zaken en koninkrijksrelaties.

Vanaf september 2007 krijgen 155 jonge academici voor een periode van twee jaar een baan als beleids- of stafmedewerker bij verschillende ministeries. In die periode volgen zij gedurende enkele dagen per maand ook een opleiding, Introductieprogramma Rijkstrainees geheten, waarin zij kennis opdoen over de werking en organisatie van de rijksoverheid. Het is dit introductieprogramma dat de Campus Den Haag verzorgt en kan blijven verzorgen.

Campus Den Haag heeft het programma voor de tiende groep rijkstrainees vernieuwd: het wordt meer afgestemd op de individuele leerwensen van de trainees, die van uiteenlopende (universitaire) opleidingen komen. Na een intake krijgen de trainees een literatuurpakket op maat, kunnen ze kiezen uit verschillende modules en gaan ze werken met een digitale leeromgeving. Het programma is opgebouwd rond bestaande problemen uit het openbaar bestuur. Door middel van de combinatie werken en leren, ontwikkelen de rijkstrainees zich in twee jaar tijd tot breed inzetbare beleids- en stafmedewerkers.  

Het aantal rijkstrainees is dit jaar met circa 25% verhoogd.

(26 juni 2007/CH)