Oratie prof.dr.ir. S.M. van der Maarel

Prof.dr.ir. Silvère van der Maarel
Prof.dr.ir. Silvère van der Maarel

Titel: Wat beweegt ons?

Vrijdag 25 mei, 16.15 uur
Poortgebouw, Rijnsburgerweg 10

Prof.dr.ir. Silvère van der Maarel
Faculteit der Geneeskunde
Hoogleraar in Medische epigenetica, sinds 1 juli 2006

Van der Maarel studeerde in 1991 af in de humane genetica aan de Landbouw Universiteit Wagingen. In 1997 promoveerde hij aan het Universitair Medisch Centrum St. Radbaud in Nijmegen op de Cloning of a gene for X-linked Deafness (DFN3) and a candidate gene for X-linked Mental retardation.

Na werkzaam te zijn geweest als postdoc bij het Max Planck Institut für Molekulargenetik (MPI) in Berlijn, kwam Van der Maarel in in 1997 naar het LUMC waar hij opklom tot staflid en universitair hoofddocent bij het Centrum voor humane en klinische genetica.

Van der Maarel beperkt zich niet alleen tot onderzoek. Sinds 1998 nam hij de supervisie op zich van vijftien gastonderonderzoekers. Ook is hij actief in het onderwijs en in het management. Hij geeft niet alleen zelf onderwijs maar heeft ook een coördinerende rol. Bij zes promoties trad hij op als co-promotor. Verder maakt hij momenteel uit van het bestuur van divisie 5 van het LUMC, de preklinische laboratoria.

Van der Maarel ontving diverse beurzen en prijzen, onder meer een Vidi-subsidie van het Nederlands Instituut voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO).

(22 mei 2007/SH)