Centrum voor veiligheidsstudies op Campus Den Haag
|
 Staatssecretaris Bruins: "Het moet een centrum worden dat over internationaal toonaangevend onderzoek en onderwijs beschikt."
|
Op Campus Den Haag komt een Centrum voor veiligheidsstudies. Het gaat zich bezighouden met de brede wetenschappelijke en op toepassing gerichte bestudering van vraagstukken over internationale, nationale en technologische veiligheid. Ook gaat het centrum specialistische masteropleidingen aanbieden.
Staatssecretaris Bruins (OCW) stelt een half miljoen beschikbaar voor dit 'toonaangevende centrum voor veiligheidsstudies in Nederland'. De Universiteit Leiden, initiatiefnemer van Campus Den Haag en de Technische Universiteit Delft zullen de handen ineenslaan om een start te maken, en zullen andere universiteiten en onderzoeksinstellingen betrekken bij dit maatschappelijk topinstituut. Campus Den Haag heeft samen met de gemeente Den Haag de plannen in deze richting gemaakt. Met behulp van deze subsidie kunnen nu stappen worden gezet om het centrum van de grond te krijgen.
Master
Prof.dr. Jouke de Vries, wetenschappelijk directeur Campus Den Haag, wil prioriteit geven aan het ontwikkelen van een Master binnen het Centre for Security, Safety and Justice. 'Veel Europese studenten volgen nu buiten Europa opleidingen over veiligheid. Er lijkt zonder meer ruimte en een Europese markt te zijn voor een dergelijke actuele en brede veiligheidsopleiding in Nederland. Aansluiting wordt gezocht bij het profiel en de traditie van Den Haag op het terrein van recht, vrede, veiligheid en internationale samenwerking.'
Beveiliging
|
 Een van de thema's van onderwijs en onderzoek is het beperken van risico's op grote industriële complexen.
|
Thema's die in onderwijs en onderzoek aan de orde komen, variëren van de beveiliging van computersystemen en openbare ruimten tot het in kaart brengen en beperken van risico's op grote industriële complexen. Ook crisisinterventie, rampenbestrijding en vredesoperaties zijn onderwerpen van onderzoek en onderwijs.
Georgetown University
'Het moet een centrum worden dat over internationaal toonaangevend onderzoek en onderwijs beschikt. De Campus Den Haag biedt prima kansen om aan zo'n bundeling van kennis vorm te geven. Door nu te starten kan Nederland in Europa een vooraanstaande positie gaan innemen op dit gebied', zegt Bruins. Minister Van der Hoeven en staatssecretaris Bruins zien mogelijkheden tot samenwerking met Georgetown University en hun Center for Peace and Security Studies dat internationaal goed staat aangeschreven. Tijdens een bezoek dat de minister recentelijk aan de VS heeft gebracht, heeft zij Georgetown University bezocht en hebben verkennende gesprekken in deze richting plaatsgevonden. Bruins: 'Nu gaan Europese studenten naar Georgetown toe, hopelijk komen in de toekomst ook Amerikaanse studenten naar Den Haag.'
(21 november 2006/WvA)