Inschrijving Academische Jaarprijs geopend

Weet jij hoe je wetenschap-
pelijk onderzoek op een aansprekende manier kunt vertalen naar een breed publiek? Ding dan mee naar de Academische Jaarprijs.

De inschrijving is van start gegaan bij de opening van het academisch jaar op
4 september. Wie mee wil doen moet een team formeren en vóór 10 november een plan indienen. Het team bestaat uit minimaal twee personen, en voor minstens de helft uit studenten. In maximaal 400 woorden stel je je team voor, geef je een beschrijving van het onderzoeksproject en leg je je plannen uit. Als uitgangspunt neem je onderzoek dat het afgelopen academisch jaar (2005-2006) is gepubliceerd. De plannen kunnen heel verschillend van opzet zijn: een tentoonstellingsontwerp, een lesprogramma-opzet of een outline voor een boek of documentaire. Zie voor meer gedetailleerde wedstrijdinformatie de website van de Academische Jaarprijs

Vorig jaar werd de Academische Jaarprijs voor het eerst uitgereikt. Een team van Wageningen Universiteit won, het Leidse team van de literatuurhistorici dr. Geert Warnar en dr. Anneke Mulder-Bakker werd tweede. Er deden zeven Leidse teams mee.

De afdeling Wetenschapsvoorlichting van de Universiteit Leiden denkt graag mee met studenten en medewerkers die overwegen een plan in te dienen: mail wetenschap@ics.leidenuniv.nl of bel 071 527 33 45.

Link
Tweede prijs voor team-Warnar (artikel uit de nieuwsbrief van 6 juni 2006)

(12 september 2006/DH)